PAKIET KOMPRESÓW STERYLNYCH Z GAZY ZABIEGOWY 7,5x7,5cm PAKIET-10szt 13Nitek 8Warstw TZMO

TZMO MA-109-2010-029

Indeks katalogowy: MA-109-2010-029

Jałowe kompresy z gazy Matocomp wykonane w 100% z gazy bawełnianej. Służą do pochłaniania wilgoci i płynów ustrojowych w trakcie zabiegów i operacji
 • Dostępność: Dostępne
 • Dostawa: od 15,99 zł (Mercant - transport na terenie miasta Łodzi, Pabianic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego)
 • Odbiór osobisty: darmowy
2,20 zł brutto / opak. 2,04 zł netto + 8% VAT / opak.

Opis

Pakiet kompresów sterylnych z gazy zabiegowy, 7,5 × 7,5 cm, pakiet 10 szt., 13 nitek, 8 warstw TZMO

Kompresy z gazy Matocomp, jałowe, w torebce papierowo-foliowej (pakiet)

Kompresy z gazy Matocomp to podstawowy materiał opatrunkowy stosowany do opatrywania różnego rodzaju ran. Wykorzystuje się je w wielu placówkach medycznych. Kompresy są stosowane do pochłaniania płynów w trakcie zabiegów ambulatoryjnych i operacyjnych. Zapewniają ich optymalną absorpcję.

Cechy produktu:

 • rozmiar: 7,5 × 7,5 cm;
 • nitkowość: 13 nitek, 8 warstw;
 • ilość sterylnych kompresów w pakiecie: 10 szt.

Właściwości produktu:

 • wykonane ze 100% gazy bawełnianej;
 • bielone metodą nadtlenkową, bezchlorową;
 • mają brzegi składane do wewnątrz;
 • bezpieczne przy bezpośrednim zastosowaniu na ranę;
 • pakowane w torebkę papierowo-foliową z etykietą TAG.

Kompresy z gazy opatrunkowej są wyrobem jednorazowym.

Pakiet kompresów sterylnych z gazy – niezbędne wyposażenie placówek medycznych

Kompresy sterylne jałowe wykonane z gazy są przeznaczone do stosowania przede wszystkim w takich miejscach jak:

 • sale zabiegowe i operacyjne,
 • gabinety lekarskie,
 • pogotowie ratunkowe,
 • szpitale,
 • przychodnie.

Mają zabezpieczać rany przed zanieczyszczeniami oraz wchłaniać wysięki. Dzięki temu, że kompresy z gazy Matocomp są bielone metodą bezchlorową, można je stosować bezpośrednio na uszkodzoną skórę i nie tylko. Komplet opatrunków zamkniętych w papierowo-foliowej torbie jest praktyczny, gdyż można je szybko z niej wyciągnąć. Ma to kluczowe znaczenie w placówkach medycznych, w których najważniejsze jest szybkie i skuteczne udzielanie pomocy pacjentom.

Jak stosować sterylne kompresy gazowe?

Po wyjęciu z opakowania kompres jest gotowy do użycia. Można go stosować na wcześniej zdezynfekowaną ranę. W razie potrzeby należy go dodatkowo zabezpieczyć przed przesuwaniem. Taki kompres jest chętnie wykorzystywany w placówkach medycznych do opatrywania różnego rodzaju ran. Skutecznie chroni je przed wnikaniem zewnętrznych zanieczyszczeń, a jednocześnie zapewnia dopływ powietrza. Jest to niezwykle ważne w prawidłowym procesie gojenia.

Pakiet sterylnych kompresów gazowych 7,5 × 7,5 cm, pakiet 10 szt., 13 nitek, 8 warstw – dlaczego warto z nich korzystać?

Pakiet kompresów sterylnych z gazy Matocomp to wyrób medyczny chętnie wybierany głównie ze względu na swoje właściwości. Przede wszystkim te opatrunki doskonale wchłaniają płyny. Brzegi złożone do wewnątrz nie strzępią się, a na ich powierzchni nie występują luźne nitki. Dzięki temu kompresy dobrze trzymają się rany. Sprawdzają się podczas różnego rodzaju zabiegów ambulatoryjnych oraz operacyjnych. Za ich pomocą można także skutecznie zabezpieczyć rany, otarcia, skaleczenia, a nawet głębsze urazy.

Zakup pakietu kompresów to dobre rozwiązanie przede wszystkim w przypadku miejsc, w których te materiały opatrunkowe są wykorzystywane w dużych ilościach. Przydadzą się również jako element wyposażenia apteczki pierwszej pomocy.

Wysokiej jakości materiały opatrunkowe w ofercie hurtowni Mercant

Hurtownia Mercant oferuje swoim klientom wysokiej jakości wyroby medyczne, w tym także materiały opatrunkowe. Są to m.in. zestawy kompresów sterylnych o zróżnicowanych rozmiarach, liczbie warstw czy w wielu wariantach gęstości splotu. Produkty dostępne w ofercie hurtowni to wyłącznie sprawdzony asortyment od zaufanych producentów. Wyróżniają się nie tylko uniwersalnym zastosowaniem, ale także konkurencyjnymi cenami.

Oferta Mercant jest skierowana przede wszystkim do profesjonalnych placówek medycznych poszukujących m.in. materiałów opatrunkowych, odzieży ochronnej, narzędzi chirurgicznych, akcesoriów do sterylizacji, sprzętu do USG i EKG oraz wielu innych. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem, który nieustannie poszerza się o nowe produkty. Zachęcamy do składania zamówień i kontaktu z naszymi doradcami.