PAKIET KOMPRESÓW GAZOWYCH STERYL 10*10CM 17N8W RTG A'10 BLI TZMO MA-109-2010-006 KARTON=100 OPAK

Indeks katalogowy: OPT-KMP-1-1-3-1032

 • Dostępność: Dostępne
 • Czas dostawy: Realizacja do 2 dni
 • Dostawa: od 15,99 zł (Mercant - transport na terenie miasta Łodzi, Pabianic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego)
 • Odbiór osobisty: darmowy
4,45 zł brutto / opak. 4,12 zł netto + 8% VAT / opak.

Opis

Pakiet kompresów gazowych sterylnych 10 × 10 cm, 17 nitek, 8 warstw, opakowanie 10 szt., karton 100 szt. TZMO

Kompresy gazowe sterylne 10 × 10 cm 8-warstwowe to niezbędne wyposażenie wielu placówek medycznych. Są wyjałowione, dlatego nadają się do stosowania bezpośrednio na rany – gdyż są pozbawione bakterii oraz pozostałych drobnoustrojów. Skutecznie pochłaniają krew oraz inne płyny ustrojowe podczas zabiegów operacyjnych i ambulatoryjnych. Wyróżniają się optymalną chłonnością.

Cechy i najważniejsze właściwości pakietu kompresów gazowych sterylnych

Kompresy wyróżniają się następującymi cechami:

 • rozmiar: 10 × 10 cm,
 • nitkowość: 17 nitek, 8 warstw,
 • liczba kompresów w pakiecie: 10 szt.,
 • liczba kompresów w kartonie: 100 szt.

Właściwości sterylnych kompresów gazowych:

 • są wykonane z bawełny, która jest miękka i przepuszcza powietrze, co sprzyja procesowi gojenia się ran,
 • są bielone metodą bez użycia chloru, co zapewnia im czystość chemiczną i mikrobiologiczną,
 • mają brzegi składane do wewnątrz, co ułatwia ich używanie oraz uniemożliwia wysnuwanie nitek,
 • znakomicie wchłaniają wilgoć oraz płyny ustrojowe.

Są to produkty jednorazowego zastosowania.

Zastosowanie sterylnych kompresów gazowych

Kompresy jałowe z gazy bawełnianej mają szerokie zastosowanie przede wszystkim we wszystkich obszarach medycyny. Są bezpieczne oraz praktyczne w użytkowaniu – wystarczy wyjąć je z opakowania oraz zastosować bezpośrednio na uszkodzoną skórę. Znacząco przyspiesza to wszelkie procedury medyczne. Kompresy stosuje się także w weterynarii oraz branży kosmetycznej. Dzięki ich sterylności pozwalają na zachowanie najwyższego poziomu higieny, co jest kluczowe w trakcie różnych zabiegów.

Kompresy gazowe służą przede wszystkim do zabezpieczania urazów czy skaleczeń. Skutecznie zabezpieczają rany przed wnikaniem do ich wnętrza zanieczyszczeń – w ten sposób ograniczają ryzyko rozwoju infekcji. Służą do tamowania wycieków krwi i innych wydzielin. Bardzo często stosuje się je do przemywania skóry np. przed pobieraniem krwi.

Jak wybrać kompresy gazowe?

Jednym z najważniejszych parametrów, który trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze kompresu gazowego, jest to, z jakiego materiału został wykonany. Najlepiej postawić na te składające się w całości z bawełny. Jest to naturalna i miękka tkanina bezpieczna dla skóry pacjentów. Bawełniane kompresy skutecznie wchłaniają wilgoć i płyny ustrojowe, dlatego są niezastąpione przy wielu zabiegach. Przepuszczają powietrze, dzięki czemu rany, które są nimi przykryte, goją się w prawidłowy sposób. Bawełna jest także materiałem przyjaznym środowisku.

Innym parametrem, który także należy uwzględnić przy zakupie kompresów gazowych, jest ich chłonność. Mogą składać się z różnej liczby warstw. W tym zestawie znajdziesz opatrunki 8-warstwowe, które charakteryzują się optymalną chłonnością.

W przypadku kompresów gazowych bardzo ważny jest także ich rozmiar. To od niego zależy, czy sprawdzą się w konkretnym przypadku. Im poważniejsza i bardziej rozległa rana, tym większy opatrunek należy zastosować. W ofercie hurtowni Mercant znajdziesz kompresy w różnych rozmiarach, które sprawdzą się znakomicie w wielu placówkach medycznych. Warto także zaopatrzyć w nie domową apteczkę pierwszej pomocy.

Hurtownia Mercant – wyposażenie placówek medycznych 

Hurtownia Mercant od wielu lat specjalizuje się w zaopatrywaniu placówek medycznych, zarówno publicznych, jak i prywatnych, w wysokiej jakości sprzęt oraz akcesoria. W ofercie oprócz materiałów opatrunkowych jałowych i niejałowych znajdziesz także m.in. odzież ochronną, igły i wenflony, rękawice diagnostyczne, nici chirurgiczne, serwety i obłożenia operacyjne. Są to produkty od znanych i cenionych producentów.

Asortyment hurtowni Mercant jest nieustannie poszerzany, co pozwala sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom klientów. Doświadczeni i wykwalifikowani doradcy chętnie udzielą dodatkowych informacji oraz odpowiedzą na wszelkie pytania. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą hurtowni oraz składania zamówień.