KLESZCZE NACZYNIOWE ANATOMICZNE PEAN PROSTE 200mm

Indeks katalogowy: NAR-KLE-03-PEN-P-20F

Narzędzia chirurgiczne
  • Dostępność: Brak
  • Dostawa: od 15,99 zł (Mercant - transport na terenie miasta Łodzi, Pabianic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego)
  • Odbiór osobisty: darmowy
33,00 zł brutto / szt. 30,56 zł netto + 8% VAT / szt.

Opis

Kleszcze naczyniowe Pean 

Kleszczyki chirurgiczne Peana proste i twarde o różnych rozmiarach całkowitej długości. Kleszczyki hemostatyczne Pean służą do zamykania światła naczynia krwionośnego, aby zapobiec wydostaniu się treści. Następnie naczynie może zostać podwiązane lub skoagulowane przez chirurga. 

Kleszczyki naczyniowe typu Pean znajdują również zastosowanie w trakcie opanowywania krwawienia. Peany zaciskowe mogą być używane również jako kleszczyki ginekologiczne. Zaciskacz chirurgiczny w odróżnieniu od kleszczyków naczyniowych Kochera nie posiada ząbków na końcówkach. Kleszczyki Pean zostały wykonane ze stali nierdzewnej i są wielorazowe. Pean chirurgiczny ma rowki poprzeczne w wewnętrznej stronie części pracującej oraz końce wykończone na półokrągło i gładko. Część robocza narzędzia jest prosta w płaszczyźnie symetrii. Uchwyt zawiera zapadkę zaciskową umożliwiającą samoczynne zapinanie.

Zalety korzystania z peanów chirurgicznych i stomatologicznych

·         wygodne narzędzie do zamykania naczyń krwionośnych

·         uniwersalne zastosowanie w medycynie 

·         do sterylizacji i dezynfekcji

·         wygodny i bezpieczny zacisk w uchwycie