GĄBKA HEMOSTATYCZNA CLINISPONGE DENTAL 10x10x10mm - 32SZT

CL1010

Indeks katalogowy: OPT-GAB-24OP

GĄBKA HEMOSTATYCZNA STOMATLOGICZNA 1x1x1 cm
  • Dostawa: od 15,99 zł (Kurier DPD)
  • Odbiór osobisty: darmowy
60,20 zł brutto / opak. 55,74 zł netto + 8% VAT / opak.

Opis

Gąbka hemostatyczna CLINISPONGE DENTAL 10x10x10mm 

Clinisponge to chłonna, jałowa gąbka żelatynowa o homeostatycznych właściwościach, nierozpuszczalna w wodzie.

Ma zastosowanie podczas zabiegów operacyjnych, chirurgicznych i stomatologicznych którym towarzyszy krwawienie żylne bądź sączenie.

Rozmiar: 10 x 10 x 10mm  ( sześcian 1 x 1 x 1cm)

Opakowanie zbiorcze zawiera 32 szt 

Nie traci właściwości hemostatycznych – można równocześnie stosować z antybiotykami, trombiną lub chemioterapeutykami.

  • CLINISPONGE® przywiera do powierzchni krwawiącej i wchłania krew lub płyny w przybliżeniu 35 razy więcej niż wynosi jej własna masa.
  • Dzięki jednorodnej porowatości CLINISPONGE® wychwytuje płytki krwi, przez co aktywuje się kaskada krzepnięcia, zamieniając rozpuszczalny fibrynogen w siatkę nierozpuszczalnej fibryny, co zatrzymuje krwawienie.
  • W zależności od wykorzystywanej metody oraz miejsca zabiegu całkowity czas absorbcji gąbki wynosi 3-4 tygodnie, czas hemostazy 2 – 4 minut, a czas upłynnienia 2 – 5 dni.

Sterylna gąbka hemostatyczna Clinisponge Dental to wyrób jednorazowego użytku, który znajduje zastosowanie przy zabiegach, przy których występuje krwawienie żylne czy sączenie. Ponadto, może ona zastępować tradycyjne metody hamowania krwawienia. Clinisponge wyróżnia się szybką wchłanialnością.

CLINISPONGE® jest dostępny w kilku rozmiarach, jest pakowany pojedynczo w podwójne opakowanie, sterylizowany promieniami gamma i przeznaczony do jednorazowego użytku. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem. W razie pojawienia się jakichkolwiek pytań dotyczących właściwości wyrobu bądź procesu składania zamówienia, zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego – wszelkie dane kontaktowe znajdują się na stronie.

Zobacz także