GĄBKA HEMOSTATYCZNA CLINISPONGE 80x50x10mm - 10szt

CL5810

Indeks katalogowy: OPT-GAB-25OP

JAŁOWA GĄBKA HEMOSTATYCZNA CLINISPONGE 80x50x10 mm
  • Dostępność: Dostępne
  • Dostawa: od 15,99 zł (Mercant - transport na terenie miasta Łodzi, Pabianic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego)
  • Odbiór osobisty: darmowy
98,20 zł brutto / opak. 90,93 zł netto + 8% VAT / opak.

Opis

Gąbka hemostatyczna Clinisponge 80*50*10mm

Clinisponge to chłonna, jałowa gąbka żelatynowa o homeostatycznych właściwościach, nierozpuszczalna w wodzie.

Ma zastosowanie podczas zabiegów operacyjnych, chirurgicznych i stomatologicznych którym towarzyszy krwawienie żylne bądź sączenie.

Rozmiar: 80x50x10 mm (8 x 5 x 1cm)

Opakowanie zbiorcze 10 szt

Nie traci właściwości hemostatycznych – można równocześnie stosować z antybiotykami, trombiną lub chemioterapeutykami.

  • CLINISPONGE® przywiera do powierzchni krwawiącej i wchłania krew lub płyny w przybliżeniu 35 razy więcej niż wynosi jej własna masa.
  • Dzięki jednorodnej porowatości CLINISPONGE® wychwytuje płytki krwi, przez co aktywuje się kaskada krzepnięcia, zamieniając rozpuszczalny fibrynogen w siatkę nierozpuszczalnej fibryny, co zatrzymuje krwawienie.
  • W zależności od wykorzystywanej metody oraz miejsca zabiegu całkowity czas absorbcji gąbki wynosi 3-4 tygodnie, czas hemostazy 2 – 4 minut, a czas upłynnienia 2 – 5 dni.

 Gąbka hemostatyczna – wskazania do użycia:

  • miejscowo podczas zabiegów operacyjnych, którym towarzyszy krwawienie żylne bądź sączenie,
  • w sytuacjach, gdy tradycyjne metody tamowania krwawienia są niemożliwe bądź trudne do zastosowania, a użycie niewchłanialnych środków hemostatycznych jest niewskazane.

CLINISPONGE® jest dostępny w kilku rozmiarach, jest pakowany pojedynczo w podwójne opakowanie, sterylizowany promieniami gamma i przeznaczony do jednorazowego użytku.

Gąbka hemostatyczna Clinisponge bardzo dobrze sprawdza się w przypadku uszkodzeń znajdujących się w trudno dostępnych miejscach.

Prezentowany w naszej hurtowni medycznej produkt jest pakowany pojedynczo w blister stworzony z tworzywa sztucznego oraz papieru, który posiada wyraźny znacznik otwarcia. Pozwala to na szybkie i sprawne opatrzenie rany.

Cilinisponge gąbka żelatynowa polecana jest do stosowania w stomatologii, laryngologii, ginekologii oraz proktologii. Doskonale sprawdza się ona podczas różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych, którym towarzyszy krwawienie z naczyń.

Zobacz także

Klienci, którzy kupili ten produkt kupili również...