GĄBKA HEMOSTATYCZNA CLINISPONGE 70x50x10mm - 10szt

CL5710

Indeks katalogowy: OPT-GAB-26OP

JAŁOWA GĄBKA HEMOSTATYCZNA CLINISPONGE 70x50x10 mm
 • Dostępność: Dostępne
 • Dostawa: od 15,99 zł (Mercant - transport na terenie miasta Łodzi, Pabianic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego)
 • Odbiór osobisty: darmowy
92,80 zł brutto / opak. 85,93 zł netto + 8% VAT / opak.

Opis

Gąbka hemostatyczna Clinisponge 70*50*10 mm - 10 szt.

Clinisponge to chłonna, jałowa gąbka żelatynowa o homeostatycznych właściwościach, nierozpuszczalna w wodzie. Ma zastosowanie podczas zabiegów operacyjnych, chirurgicznych i stomatologicznych, którym towarzyszy krwawienie żylne bądź sączenie. Gąbka hemostatyczna sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania materiałów niewchłaniających.

Właściwości i stosowanie gąbki Clinisponge

Rozmiar gąbki: 70 × 50 × 10 mm (7 × 5 × 1 cm). Opakowanie zbiorcze zawiera 10 szt.

Gąbka Clinisponge nie traci właściwości hemostatycznych – można stosowaćrównocześnie z antybiotykami, trombiną lub chemioterapeutykami.

CLINISPONGE® przywiera do powierzchni krwawiącej i wchłania krew lub płyny w przybliżeniu 35 razy więcej niż wynosi jej własna masa. Ma neutralne pH, dlatego jej stosowanie jest w pełni bezpieczne. Dzięki jednorodnej porowatości CLINISPONGE® wychwytuje płytki krwi, dzięki czemu aktywuje się kaskada krzepnięcia, zamieniając rozpuszczalny fibrynogen w siatkę nierozpuszczalnej fibryny, co zatrzymuje krwawienie. W zależności od wykorzystywanej metody oraz miejsca zabiegu całkowity czas absorpcji gąbki wynosi 3–4 tygodnie, czas hemostazy 2–4 minuty, a czas upłynnienia 2–5 dni.

CLINISPONGE® jest dostępny w kilku rozmiarach:

 • 70 x 50 x 10 mm,
 • 80 x 50 x 10 mm,
 • 80 x 50 x 1 mm,
 • 10 x 10 x 10 mm.

Taki wybór znacząco ułatwia znalezienie gąbki o optymalnych rozmiarach, która jest niezbędna do zatamowania krwawienia z konkretnego miejsca.

Ten produkt jest pakowany pojedynczo w podwójne opakowanie, sterylizowany promieniami gamma i przeznaczony do jednorazowego użytku.

Sposób stosowanie Clinisponge:

 • gąbka hemostatyczna powinna być przyciśnięta w miejscu krwawienia;
 • po zastosowaniu zasad aseptyki może pozostać w ranie, którą można zamknąć;
 • produkt nie wywołuje szkodliwych reakcji tkanek.

Gąbka hemostatyczna Clinisponge – wskazania:

 • do użytku miejscowego podczas zabiegów operacyjnych, którym towarzyszy krwawienie włośniczkowe oraz żylne;
 • w przypadku, kiedy tradycyjne metody tamowania krwi są trudne bądź wręcz niemożliwe do zastosowania, a ponadto wykorzystanie niewchłanialnych środków hemostatycznych jest niewskazane.

Stosowanie tego rodzaju opatrunku to bezpieczne i skuteczne rozwiązanie, które sprawdzi się tam, gdzie zawodzą inne metody.

Gąbka hemostatyczna Clinisponge 70*50*10 mm - 10 szt. – nowoczesny i skuteczny opatrunek

Stosowanie opatrunków hemostatycznych, takich jak gąbka Clinisponge, to jedna z najskuteczniejszych oraz najłatwiejszych metod tamowania nawet mocno krwawiących ran. Dzięki swojej specyficznej budowie nadają się także do stosowania w przypadku uszkodzenia tętnicy. Doskonale wchłaniają krew, a jednocześnie umożliwiają personelowi medycznemu kontrolowanie jej utraty. Gąbka sprawdzi się również doskonale w przypadku krwawienia z trudnodostępnych miejsc oraz takich, gdzie założenie klasycznego opatrunku jest praktycznie niemożliwe. Warto ją zastosować do zatrzymania wypływu krwi z okolic:

 • szyi,
 • nosa,
 • pachwin,
 • pach.

Gąbka, a także gaza hemostatyczna, nie tylko skutecznie hamuje krwawienie, ale także ma właściwości absorbujące, dzięki czemu wchłania płyny ustrojowe. To z kolei przekłada się na stworzenie optymalnych warunków do gojenia rany. Prawidłowe stosowanie tego rodzaju materiałów opatrunkowych może skutecznie zmniejszyć ryzyko rozwoju poważnej infekcji.

Sprawdzone i niezawodne materiały opatrunkowe w ofercie hurtowni Mercant

Oferta materiałów opatrunkowych hurtowni Mercant to nie tylko gąbki hemostatyczne, ale także duży wybór innych produktów. Znajdziesz w niej kompresy jałowe i niejałowe, opaski elastyczne i dziane, gazy, siatki, opatrunki hydrożelowe oraz wiele innych. Asortyment obejmuje wszystko to, co jest niezbędne na wyposażeniu placówek medycznych.

Asortyment hurtowni Mercant to wyłącznie najwyższej jakości produkty od zaufanych producentów. Mają niezbędne certyfikaty oraz są zgodne z obowiązującymi wymogami. Duży wybór materiałów opatrunkowych i nie tylko sprawia, że każdy klient z łatwością znajdzie to, czego potrzebuje.


Hurtownia Mercant to miejsce, w którym można zaopatrzyć się również w m.in. w akcesoria stosowane w medycynie ratunkowej i taktycznej, produkty niezbędne do przeprowadzania badań USG i EKG, ochronną odzież medyczną oraz wiele innych. Z oferty chętnie korzystają zarówno placówki państwowe, jak i prywatne. Głównym celem jest zadowolenie klienta, dlatego oferta hurtowni jest nieustanne poszerzana o nowy asortyment, w tym specjalistyczny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz składania zamówień. Doświadczeni i wykwalifikowani doradcy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania oraz udzielą dodatkowych informacji.

Zobacz także

Klienci, którzy kupili ten produkt kupili również...