QUATRODES EXTRA 5L - Koncentrat do mycia i dezynfekcji powierzchni - Medisept
Koncentrat do mycia i dezynfekcji powierzchni
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: DEZ-POW-QUAT-06
Opis
QUATRODES EXTRA 5L - Koncentrat do mycia i dezynfekcji powierzchni - Medisept
Cechy produktu:- Stężenie już od 0,5% w 15 min
- Działa na bakterie, grzyby, prątki gruźlicy, wirusy otoczkowe
(m.in. Vacinnia, BVDV, SARS-Cov-2), Adeno, Polio - Zalecany do sprzętu stomatologicznego i medycznego z ABS i akrylu, unitów, materiałów obiciowych i poręczy, łóżek i foteli zabiegowych, blatów, podłóg
- Nie zawiera aldehydu i fenolu, dzięki czemu nie odbarwia dezynfekowanych powierzchni
- 1 l koncentratu = 200 l r. roboczego
- Rejestracja: wyrób medyczny i produkt biobójczy
- Gwarancja skuteczności i bezpieczeństwo stosowania
- Wysoka redukcja ryzyka zakażenia
- Szybki efekt czystej i zdezynfekowanej powierzchni
- Możliwość zastosowania do wielu wrażliwych materiałów
- Wysoka tolerancja materiałowa na tworzywo ABS i materiały obiciowe – opinia Famed
- Uniwersalny, o podwójnym zastosowaniu do powierzchni medycznych i pozamedycznych
- Ekonomiczny w użyciu
- Szybkość i wygoda w sporządzaniu roztworu
Sposób użycia: Przygotować roztwór roboczy środka poprzez rozcieńczenie z wodą w odpowiedniej proporcji. Wybór stężenia zależy od pożądanego spektrum i czasu działania. W celu otrzymania stężenia 0,5% należy 5 ml koncentratu rozpuścić w 995 ml wody. Powierzchnia po dezynfekcji nie wymaga zmycia wodą. W przypadku dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością należy spłukać je wodą pitną. Nie łączyć z innymi środkami czyszczącymi lub dezynfekującymi. Przed użyciem przeczytać ulotkę informacyjną. Nie łączyć z innymi środkami czyszczącymi lub dezynfekującymi. Wyrób przeznaczony do zastosowania przez profesjonalnego użytkownika.
Skład: substancja czynna w 100 g produktu:
11,5 g N-(3-aminopropylo)-N-dodecylopropano-1,3–diamina (CAS: 2372-82-9), 3,12 g Poli(oksy-1,2-etanodilo),.alfa.-[2-(didecylmetyloamino)
etylo]-.omega.-hydroksy-,propanian(sól) (CAS: 94667-33-1), 1,25 g Chlorek didecylodimetyloamonu (CAS: 7173-51-5)
Opakowanie:
butelka 1 l z dozownikiem, kanister 5 l
Zastosowanie: Quatrodes® Extra to płynny koncentrat do jednoczesnego mycia i dezynfekcji powierzchni w obszarze medycznym (unity, łóżka i fotele zabiegowe, stoły operacyjne, aparatura medyczna, podłogi, ściany), w gastronomii, domach opieki, sanatoriach, siłowniach, salonach fitness i SPA, salonach fryzjerskich, kosmetycznych, solariach (do dezynfekcji łóżek do opalania), gabinetach masażu i tatuażu, przedszkolach, szkołach oraz do dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością. Preparat można stosować na wszelkie powierzchnie podłogowe i ponad podłogowe (drzwi, blaty, szafki, stoły) oraz do mycia i dezynfekcji akcesoriów fryzjerskich.
Dezynfekcja MEDISEPT jest SKUTECZNA wobec KORONAWIRUSA
| Spektrum | Normy wg EN 14885 | 15 min. | 30 min. |
|---|---|---|---|
| Bakterie (w tym MRSA) | EN 13727 | 0,25%*, 0,5% | |
| EN 14561 | 1% | 0,5% | |
| Grzyby (C.albicans) | EN 13624 | 0,25%*, 0,5% | |
| EN 14562 | 1% | 0,5% | |
| Prątki gruźlicy (M. terrae, M. avium) | EN 14348 | 0,5%*, 1% | 0,5% |
| EN 14563 | 1%*, 2% | 0,5% | |
| Wirusy osłonkowe (w tym HBV, HIV, HCV, Vaccinia, BVDV, Herpes simplex, wirus grypy A, B, C, Ebola, SARS-Cov-2) | EN 14476 | 0,5% | |
| Wirus Adeno | EN 14476 | 0,5%* | 0,5% |
| Wirus Polio | EN 14476 | 1% | 0,5%* |
* warunki czyste
Wśród oferty naszej hurtowni medycznej Mercant znajdują się produkty renomowanych zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku producentów – niezaprzeczalnie należy do nich Medisept, który od 25 lat dostarcza klientom biznesowym i indywidualnym profesjonalne środki do dezynfekcji. Jednym z nich jest Quatrodes Extra – płynny koncentrat do mycia i dezynfekcji powierzchni. Jest to preparat uniwersalny, posiadający podwójne zastosowanie do powierzchni medycznych oraz pozamedycznych. Doskonale sprawdza się nawet przy wrażliwych materiałach!
Ponad 1000
placówek medycznych
30 lat
doświadczenia
Dostawa
na terenie całej Polski
Jesteśmy
Hurtownią Farmaceutyczną