Aktualności

Na samym początku warto podkreślić, że dezynfekcja weterynaryjna praktycznie w niczym nie odbiega od tej, która stosowana jest w przychodniach, czy też gabinetach lekarskich. Ma ona również taki sam cel - zapewnić bezpieczeństwo personelowi, a także zwierzętom oraz ich właścicielom. Jak przebiega i wygląda dezynfekcja w gabinecie weterynarii? Opowiemy o tym w niniejszym wpisie. 

Odpowiednio przygotowana instrukcja mycia rąk to zestaw ścisłych wytycznych, które mają za zadanie zapewnić nam bezpieczeństwo i ustrzec przed drobnoustrojami, przenoszonymi się dzięki naszym dłoniom. Mimo tego, że w czasach pandemii jest to oczywiste, to wciąż sporo osób nadal nie wie, jak myć ręce. Temat ten jest na tyle istotny, że uregulowany został on nawet przez polskie prawo.

Właściwa i skuteczna sterylizacja w gabinecie stomatologicznym to podstawa. Lekarz poza zakładami opieki zdrowotnej jest zobowiązany w szczególności o nią zadbać. Prowadzenie własnego gabinetu stomatologicznego wiąże się z dużą odpowiedzialnością i obowiązkiem przeprowadzania sterylizacji narzędzi, materiałów medycznych, sprzętów oraz dekontaminacji materiałów biologicznych.

Sterylizacja narzędzi chirurgicznych i medycznych to podstawa w wielu zawodach - od kosmetyczek, poprzez stomatologię, aż do chirurgii. Prawidłowo przeprowadzony proces sterylizacji daje gwarancję, że wszystkie narzędzia są wolne od mikroorganizmów i zarodników. Na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę? 

Jak skutecznie dbać o higienę dłoni? Czy dezynfekcja zabija wirusy? Jak ustrzec się przed szkodliwymi dla organizmu drobnoustrojami? W obliczu pandemii pytania te pojawiają się wszędzie - zarówno w przestrzeni internetowej, w gazetach, jak i w telewizji. Wszyscy o tym mówią i zwracają na to uwagę. Warto zatem podsumować kilka podstawowych informacji, które pozwolą ugruntować tę podstawową wiedzę. 

Jakie są kryteria doboru środków do dezynfekcji rąk oraz powierzchni? Pytanie to, przez ogólnoświatową sytuację pandemiczną, stało się coraz głośniej słyszalne zarówno po stronie konsumentów, jak i sektora medycznego. W momencie, kiedy na rynku dostępnych jest mnóstwo środków do dezynfekcji, należy wiedzieć, na co dokładnie zwracać uwagę - właśnie o tym opowiemy w poniższym artykule. 

Gdzie kupić środki do dezynfekcji oraz na jakich produktach się skupić, aby te wykazywały dużą skuteczność? Pytanie to coraz częściej stawiane jest w obliczu sytuacji epidemiologicznej, kiedy to zarówno służba zdrowia, jak i osoby chodzące do szkół, czy też pracy, starają się regularnie dbać o higienę dłoni, czy też narzędzi. Odpowiemy na to pytanie w poniższym wpisie. 

Dezynfekcja i sterylizacja to procesy, podczas których z różnego typu nawierzchni usuwa się mikroustroje, tym samym ograniczając ich rozprzestrzenianie się. Jest to niezwykle istotne, gdyż realnie wpływa na bezpieczeństwo, np. personelu medycznego, czy też pacjentów. Jakie są zatem różnice między dezynfekcją a sterylizacją, które przeprowadzane są nie tylko w placówkach medycznych, ale i w gabinetach kosmetycznych oraz klinikach medycyny estetycznej?

Regularne odkażanie to czynność, o której powinno się pamiętać w wielu miejscach. Co to jest dezynfekcja i jakie ma znaczenie dla naszego zdrowia? Dobrze wiedzieć, na czym ona polega i jakie środki do dezynfekcji są najbardziej skuteczne!

Przeznaczenie rękawiczek medycznych jest szerokie - w szczególności dla sektora medycznego. Są one niezbędnym wyposażeniem podczas pracy i to one stanowią pierwszą barierę ochronną przed zakażeniem oraz zapobiegają przenoszeniu drobnoustrojów. Różnią się one między sobą nie tylko ceną, ale i rozmiarami oraz właściwościami. Zatem jakie rękawiczki medyczne wybrać?