Aktualności

Dezynfekcja i sterylizacja to procesy, podczas których z różnego typu nawierzchni usuwa się mikroustroje, tym samym ograniczając ich rozprzestrzenianie się. Jest to niezwykle istotne, gdyż realnie wpływa na bezpieczeństwo, np. personelu medycznego, czy też pacjentów. Jakie są zatem różnice między dezynfekcją a sterylizacją, które przeprowadzane są nie tylko w placówkach medycznych, ale i w gabinetach kosmetycznych oraz klinikach medycyny estetycznej?

Regularne odkażanie to czynność, o której powinno się pamiętać w wielu miejscach. Co to jest dezynfekcja i jakie ma znaczenie dla naszego zdrowia? Dobrze wiedzieć, na czym ona polega i jakie środki do dezynfekcji są najbardziej skuteczne!

Przeznaczenie rękawiczek medycznych jest szerokie - w szczególności dla sektora medycznego. Są one niezbędnym wyposażeniem podczas pracy i to one stanowią pierwszą barierę ochronną przed zakażeniem oraz zapobiegają przenoszeniu drobnoustrojów. Różnią się one między sobą nie tylko ceną, ale i rozmiarami oraz właściwościami. Zatem jakie rękawiczki medyczne wybrać? 

Rękawice nitrylowe, lateksowe, a może winylowe? Na które najlepiej się zdecydować? Obecnie rynek ma wiele do zaoferowania i produkty, które niegdyś były kupowane przez placówki medyczne oraz zakłady produkcyjne, dzisiaj, w dobie pandemii, cieszą się ogólnym zainteresowaniem. W poniższym tekście pokrótce przedstawimy Ci, czym tak właściwie charakteryzuje się dany rodzaj rękawic. 

Obecnie każdy, niezależnie od miejsca zatrudnienia, powinien doskonale znać i przestrzegać zasady mycia rąk zarówno w domu, jak i w pracy. Odpowiednia higiena oraz dezynfekcja dłoni pozwala na usunięcie z nich mikroorganizmów patogennych, zanieczyszczeń fizycznych oraz innych substancji organicznych.

Profesjonalne leczenie i opieka nad ranami rozpoczyna się od wiedzy – poznania typów i stanów ran.

Tylko wtedy rana może być leczona w sposób optymalny.

Sprawdź stan połączenia z internetem