Maski tlenowe, wąsy tlenowe

Maski do terapii tlenowej, maski do Inhalacji, wąsy tlenowe

Maski tlenowe są szeroko stosowanym wyrobem medycznym, który pozwala na przeprowadzenie bezpiecznej oraz skutecznej tlenoterapii, czyli uzupełnienia niedoboru tlenu w organizmie. Te wyroby medyczne sprawdzają się w różnych warunkach, codziennie pomagając ratować życie wielu osób. Prezentowane przez nas maski tlenowe wyróżniają się wysoką jakością – dostępnych jest szeroki wachlarz modeli masek, dlatego nasza oferta z pewnością spełni potrzeby każdego klienta.

Maska tlenowa – jak poprawnie ją założyć?

Maska tlenowa jest wykorzystywana przede wszystkim do tlenoterapii. Polega ona na doprowadzeniu do dróg oddechowych pacjenta powietrza zawierającego lek bądź posiadającego większą zawartość tlenu. To wyrób medyczny, który przydaje się również przy przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Nierzadko stosuje się je u osób, które uczestniczyły w wypadkach komunikacyjnych, utraciły przytomność czy zasłabły. Maski tlenowe wykorzystuje się również w przypadku wyczerpania organizmu. To narzędzie służące do ratowania pacjentów, których życie znajduje się w niebezpieczeństwie. Można je stosować w czasie, kiedy poszkodowana osoba posiada swój własny oddech, jednak jest on zaburzony.

Aby prawidłowo założyć maskę tlenową należy zwrócić uwagę na zapewnienie jak największej szczelności. Jeśli maska posiada regulowaną blaszkę na nos, warto się nią w tym celu posłużyć. Dodatkowo, gumka mocująca również wspierają nas w założeniu i dopasowaniu maski. W przypadku wyrobów z obrotowym łącznikiem drenu, w celu poprawnego założenia, należy dostosować maskę do pozycji pacjenta. 

Dostępne w naszej ofercie produkty zapewniają dopasowanie do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Różnią się one swą wielkością, dlatego też w asortymencie znajdują się produkty zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Podczas dokonywania zamówienia warto zwrócić na to uwagę – sprawdź maska tlenowa rozmiary. 

Wąsy tlenowe – kiedy je stosujemy?

W pomocy pacjentom pomagają również inne wyroby medyczne – do czego służą wąsy tlenowe? Są one wykorzystywane do tlenoterapii – to cewnik, który stosowany jest do podawania tlenu przez nos. Znajdują one swe zastosowanie w placówkach medycznych – szpitalach oraz przychodniach – jak i w zakładach opiekuńczo-medycznych, a także w ratownictwie medycznym. Cewnik do podawania tlenu jest wyrobem jednorazowym, dlatego może być on stosowany tylko przez jednego pacjenta – potem należy go zutylizować, gdyż inne postępowanie może prowadzić do zakażenia.

Kiedy stosować wąsy tlenowe? To wyrób medyczny, który sprawdza się przy tlenoterapii biernej – polega ona na wdychaniu przez pacjenta powietrza wzbogaconego tlenem. Co ważne, osoba korzystająca z wąsów jest w pełni świadoma, a cały proces może być przerwany w dowolnej chwili. Ten instrument medyczny jest niezwykle wygodny i komfortowy w użyciu. 

Zakładanie wąsów tlenowych przebiega dość łatwo. Aby to zrobić, należy umieścić cewnik w nozdrzach pacjenta, tym samym przymocowując go do twarzy. Kolejnym krokiem jest poprowadzenie przewodu tlenowego dookoła uszu, aby następnie umiejscowić go tuż pod podbródkiem. Końcówkę podłącza się do źródła tlenu. Oprócz tego, warto upewnić się, że wąsy tlenowe są właściwie przyczepione. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Jeśli posiadasz jakiekolwiek pytania, zachęcamy do kontaktu – wszelkie dane kontaktowe znajdują się na stronie.

Cena
Pokaż wyniki (24)
Maski tlenowe, wąsy tlenowe
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: