DAFILON 5/0 75CM DS16 C0935123 – 36 szt. nici chirurgiczne, szwy niewchłanialne monofilament

Indeks katalogowy: NIC-03-0000-935123C

Syntetyczny, niewchłanialny szew monofilamentowy z Poliamidu. Dafilon niebieski orazbezbarwny są wskazane w zamykaniu ran powierzchownychi chirurgii plastycznej
 • Dostępność: Dostępne
 • Czas dostawy: Realizacja 24 godziny
 • Dostawa: od 0,00 zł (Mercant - transport na terenie miasta Łodzi, Pabianic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego)
 • Odbiór osobisty: darmowy
239,11 zł -10% 215,20 zł brutto / opak. 199,26 zł netto + 8% VAT / opak.
Najniższa cena z 30 dni przed aktualną obniżką: 239,11 zł / opak. -10%

Cechy

Cechy produktu
Nazwa:
Grubość nici:
Rodzaj igły:
Szew wchłanialny:
Monofilament:
Producent:
 • B.Braun

Opis

DAFILON 5/0 75 CM – 36 szt. nici chirurgiczne, szwy niewchłanialne monofilament

Niektóre obszary na ciele pacjenta uszkodzone w wyniku wypadku lub skaleczenia wymagają długotrwałego utrzymania połączeń tkankowych. Dzięki temu rany goją się szybciej, a ryzyko powikłań pooperacyjnych maleje. Dokładne i skuteczne szycie zapewniają niewchłanialne szwy monofilamenty – nici chirurgiczne DAFILON 5/0 75 CM DS16 C0935123 – 36 szt. Ich struktura została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie i trwałości. Nici te są stosowne, by zachować precyzję podczas procedur chirurgicznych. To najpopularniejsze szwy skórne o wszechstronnym zastosowaniu. 

Cechy niewchłanialnych szwów o monofilamentowej budowie

Niewchłanialne szwy DAFILON 5/0 75 CM są zwykle mniej podatne na rozluźnienie niż te wielonitkowe. To przyczynia się do ich długotrwałego utrzymywania połączeń tkankowych. Ich monofilamentowa budowa sprawia, że są powszechnie stosowane w:

 • chirurgii, 
 • okulistyce, 
 • weterynarii,
 • mikrochirurgii,
 • neurochirurgii,
 • stomatologii. 

Są to dziedziny, w których wymagana jest trwałość, minimalna reakcja tkankowa i precyzja. 

Niewchłanialne szwy o monofilamentowej budowie skutecznie wspierają gojenie się ran i przyspieszają proces rekonwalescencji. Ich unikalna struktura zapewnia znacznie dłuższą i większą trwałość. To sprawia także, że łatwiej nimi manipulować, umożliwiając precyzyjne szycie ran. Pozostają też mniej podatne na rozluźnienie niż wielonitkowe szwy. To natomiast przyczynia się do długotrwałego utrzymywania połączeń tkankowych. 

Niewchłanialne szwy DAFILON 5/0 75 CM dostępne w naszym sklepie minimalizują ryzyko podrażnienia tkanek podczas szycia, co może zmniejszyć stan zapalny i przyspieszyć proces powrotu pacjenta do zdrowia. Ich budowa ogranicza potencjał gromadzenia się bakterii między nitkami, dzięki czemu ryzyko powikłań i zakażeń pooperacyjnych znacznie spada. 

Nici chirurgiczne DAFILON 5/0 75 CM 36 szt. 

Nici chirurgiczne DAFILON 5/0 75 CM są częstym wyborem w wielu dziedzinach ze względu na trwałość, precyzję szwu oraz minimalną reakcję tkankową. Ich monofilamentowa budowa pozwala tworzyć dokładne i wytrzymałe połączenia, co jest bardzo ważne w procesie gojenia się ran oraz w zapobieganiu infekcjom. Nici te są wykorzystywane na szeroką skalę przede wszystkim w:

 • chirurgii ogólnej,
 • chirurgii plastycznej,
 • chirurgii naczyniowej,
 • chirurgii ortopedycznej,
 • chirurgii stomatologicznej.

Nici chirurgiczne DAFILON 5/0 75 CM zapewniają trwałe połączenia przewlekłych ran pooperacyjnych. Ich budowa i właściwości są doceniane przede wszystkim w przypadku zabiegów wykonywanych w obrębie jamy brzusznej. Szwy niewchłanialne są stosowane też przy operacjach plastycznych, gdy wymaga się ogromnej precyzji i estetyki. Łatwe manipulowanie i wiązanie pozwala na stworzenie trwałych połączeń naczyń krwionośnych, a tym samym na zachowanie ich drożności oraz poprawę przepływu krwi. 

Nici chirurgicznych DAFILON 5/0 75 CM używa się również do szycia tkanek miękkich przy operacjach ortopedycznych. Szwy te wytrzymują obciążenia wynikające z ruchu oraz rehabilitacji. Nici DAFILON są zaprojektowane tak, by sprostać tego typu wymaganiom.

Zastosowanie szwów DAFILON 5/0 75CM

Szwy DAFILON 5/0 75 CM mogą być stosowane na różnych obszarach ciała. Zapewniają gładkość przejścia przez tkanki, zapobiegając jej traumatyzacji. Mogą być zatem wykorzystywane do zamykania ran po operacjach. Ze względu na precyzję i zdolność do minimalizowania reakcji tkankowej szwy DAFILON 5/0 75 CM są stosowane w operacjach plastycznych, chirurgii twarzy i szyi. W przypadku rekonstrukcji lub zabiegów ortopedycznych wokół stawów rąk i stóp nici te umożliwiają precyzyjne szycie tkanek miękkich. Dzięki wszechstronności i swoim właściwościom, szwy marki DAFILON znajdują zastosowanie na różnych obszarach ciała oraz w sytuacjach, gdy precyzja, trwałość i minimalna reakcja tkankowa są istotne dla procesu gojenia się ran i zdrowia pacjenta.

Dafilon® B.Braun

DAFILON 5/0 75CM DS16 C0935123 – 36 szt. nici chirurgiczne, szwy niewchłanialne monofilament

Igła odwrotnie tnąca, 3/8 koła - DS 16 mm

Dafilon® jest syntetycznym, niewchłanialnym szwem monofilamentowym, wykonanym z polimeru Poliamidu 6/66 (bezbarwnym lub barwionym na niebiesko), Poliamidu 6.6 (barwionym na czarno) oraz Poliamidu 6 (bezbarwnego). Dafilon® niebieski oraz bezbarwny są wskazane w zamykaniu ran powierzchownych i chirurgii plastycznej. Dafilon® niebieski jest również stosowany w neurochirurgii. Dafilon® czarny jest używany w mikrochirurgii i okulistyce.
 

Dafilon jest najpopularniejszym szwem skórnym, wykorzystywanym również w stomatologii i weterynarii.

Cechy i korzyści:

-  Giętki - łatwy w manipulowaniu i wiązaniu
-  Gładkość przejścia przez tkanki- brak traumatyzacji tkanki
-  Idealna zgodność tkankowa

Wskazania:

- Szycie skóry (szew śródskórny, tkanka podskórna)
- Chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna
- Mikrochirurgia
- Chirurgia okulistyczna
- Okulistyka
- Neurochirurgia
- Stomatologia
- Weterynaria

 

Dostepne kolory: Niebieski, Czarny, Bezbarwny

Skład chemiczny: Poliamid

Powleczenie nici: Brak - niepowlekany

Materiał: Syntetyczny

Absorbcja: Niewchłanialny

B.Braun to producent wyrobów medycznych cieszący się zaufaniem klientów na międzynarodowym rynku. Na wyróżnienie wśród jego asortymentu zasługują nici chirurgiczne niewchłanialne Dafilon. Umożliwiają one trwałe, mocne połączenie tkanek – siła ich podtrzymywania pozostaje wysoka przez dłuższy czas, gdyż te wyroby charakteryzują się wysoką odpornością na obciążenia. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z parametrami produktu i złożenia zamówienia. W razie wystąpienia jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

 

Poniżej znajduje się katalog z dostępnymi numerami katalogowymi. W przypadku braku danego kodu w sklepie internetowym bardzo prosze o przesłanie zapytania na adres mailowy.

 

Zobacz także

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt kupili również...