PINCETA PĘSETA ANATOMICZNA 180mm

Indeks katalogowy: NAR-PIN-05-05

Narzędzia chirurgiczne
  • Dostawa: od 15,99 zł
14,04 zł brutto / szt. 13,00 zł netto + 8% VAT / szt.

Opis

Pęseta anatomiczna

Pęseta medyczna uniwersalna ze stali chirurgicznej. Pinceta anatomiczna jest używana w trakcie zabiegów medycznych do podtrzymywania mniejszych przedmiotów oraz delikatnych tkanek. Może być także wykorzystywana w innych dziedzinach ze względu na właściwości stali nierdzewnej np. jako pinceta modelarska czy gastronomiczna. Odpowiednia sprężystość oraz precyzyjne wykonanie to zalety tego typu wyrobów medycznych.

Instrument został wyposażony w antypoślizgową rękojeść i poprzeczne rowkowania wewnątrz pęsety, które pomagają w precyzyjnym uchwyceniu niewielkich przedmiotów. Dobrze leży w dłoni i obniża ryzyko miażdżenia dzięki sile odśrodkowej. Z drugiej strony gwarantuje odpowiednie trzymanie przedmiotów.

Zalety pensety medycznej

  • dobra jakość wykonania

  • uniwersalne zastosowanie w wielu dziedzinach

  • dobra sprężystość
  • antypoślizgowe elementy

Pęseta anatomiczna to narzędzie, które znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w chirurgii, ale i w stomatologii oraz kosmetologii. Wykorzystuje się ją w szpitalach i gabinetach specjalistycznych oraz laboratoriach. Pęseta anatomiczna wielokrotnego użytku może być wielokrotnie poddawana procesowi sterylizacji, dzięki czemu koszt w przeliczeniu na ilość zabiegów jest niższy niż w przypadku narzędzi jednorazowych.

Zobacz także